Vila Hector

Kdo byli ti lidé, kteří tu žili před mnoha lety? Měli přátele? Měli příbuzné? Jaké měli zájmy? Jak trávili svůj čas? Odstěhovali se, nebo zemřeli? Stará vila, která byla součástí statku, vzbuzuje mnoho otázek, ale nabízí jen málo odpovědí.

Přestože od začátku očekávám zádrhel, tak je nám štěstí nakloněno. Není moc příjemný pocit snažit se dostat podél velmi frekventované silnice do sídla, které vůbec nepůsobí opuštěným dojmem. Největší obavy pramení z nedostatečné nenápadnosti a také by mě nepřekvapilo, kdybychom uvnitř našli stále obývané místnosti. A nejsem daleko od pravdy, interiér opravdu opuštěným dojmem nepůsobí. Přesto tu již dlouho nikdo nežije. Bývalá vila není velká, ale o to je útulnější. Jako kdyby se tu zastavil čas...

Jelikož se mi nedaří najít jakékoliv informace o majitelích, musím vycházet z toho, co vidím okolo sebe. Na první pohled si všímám vzhledu jednotlivých místností. Drobné dekorace, zaprášené obrazy a starý nábytek napovídá, že vilu obýval starší pár. Po jejich smrti se zřejmě příbuzní nedohodli jak s pozůstalým majetkem naložit a proto vilu i s vybavením nechali napospas času. Avšak po mnoha letech chátrání se přeci jen nad vilou vynesl verdikt a v roce 2013 byla srovnána se zemí. Stala se tak jedním z míst, na které zbyly vzpomínky jen díky lidem, kteří podobné objekty vyhledávají a dokumentují. A tak nezbylo nic, než fotky.