Vila Wallfahrt

Neudržovanou zahradou se klikatí nenápadná vyšlapaná cestička. Zpočátku není poznat, zda je vila opuštěná. Až když se dostáváme blíž, všímáme si rozbitých oken v přízemí, které předtím schovávaly vzrostlé keře a stromy. S pocitem napětí a zvědavosti nahlížíme dovnitř. Opravdu tu nikdo nebydlí, ale vypadá to, jako kdyby majitelé odešli teprve před pár dny.

Vilu si nechal postavit místní kněz v roce 1897. Jako součást sídla nechybí ani soukromá neogotická kaple, do které vede vstup z druhého patra. Poslední majitel, který zde žil, zemřel po dlouhé nemoci v roce 2008. Poté vilu zdělil jeho syn, který ale kvůli rodinným problémům nechával stavbu dlouho chátrat a prodej oddaloval 7 let. Nezájem a zanedbání se na vile velmi podepsalo. Několikrát byla vykradená, zmizelo spoustu vzácných soch a vybavení. Také do interiérů zatékala voda, rozpadala se střecha a hroutily se stropy.

V roce 2015 přišla záchrana a vilu koupili noví majitelé. Téměř okamžitě se pustili do nutných oprav a zničené vile vdechli nový život. V současné době vila funguje jako bydlení a centrum pro seniory. Zvenku je podoba vily stále stejná, pouze ji rozšířili o přístavbu a zimní zahradu. Interiéry jsou zrekonstruované téměř k nepoznání, ze staré vily je moderní a luxusní sídlo.