Zámek U tří oříšků

Občas je potřeba utéct daleko od běžného života. Ukradnout si pár chvil jen pro sebe a ocitnout se mimo reálný svět. Nejkrásnější útěky jsou vždy do nekonečného světa fantazie. Na místa, kde ožívají pohádky.

Uprostřed velkého parku stojí zámek. Z dálky vůbec nevypadá opuštěně. Až když jsme blíž, vidíme otevřená okna a další drobné znaky zchátralosti. Kamenné schodiště lemuje zlaté zábradlí a otevřené dveře nás lákají dovnitř. Přestože se tu nezachovalo téměř žádné vybavení, zdržíme tu několik hodin. Každá místnost je něčím zajímavá, ať už jde o krásné tapety, krby, velká okna nebo luxusní koupelny plné zrcadel.

Zámek fungoval jako hotel a místní restaurace byla velmi dobře známá mezi bohatými lidmi. Kuchař a zároveň i majitel hotelu byl v místním regionu velmi slavný. Jenže lokální sláva mu nestačila a začal podnikat v jiné zemi. O zámek se staral jeho obchodní partner. První rok byl úspěšný, ale poté začala návštěvnost klesat a hotel s restaurací byl uzavřen. Zámek je stále na prodej, ale kvůli vysoké ceně o něj nikdo nemá zájem.