Diskotéka s hadím okem

Nedaleko velkého města se ve svahu uprostřed přírody se nacházela velká budova. Z hlediska architektury se jednalo o významnou postmoderní stavbu. Na její podobě se podíleli architekti Karel Havliš a Jiří Gebrian.

Stavba fungovala jako společenské středisko Pindula postavené pro JZD Rudý říjen Gottwaldov-Kudlov. Největší prostor zabíral Velký sál s jídelnou pro 100 lidí. Konaly se zde různé schůze, oslavy a asi i okázalé večírky jen pro zvané. Byla tu možnost ubytování, takže se zábava mohla protáhnout do ranních hodin. Také tu byla místnost s neobvyklým názvem Síň spiklenců. V jejím středu stál kruhový stůl a okolo byla křesla s vysokými opěradly. Venkovní atrakcí byla rozhledna s točitým schodištěm a výhledem do údolí.

Po roce 1989 objekt získal nový majitel. Vznikla tu restaurace a diskotéka Orlí hnízdo. Z původních interiérů se toho moc nezachovalo. Prostory byly upraveny co nejvíc barevně, nápadně a divoce. Ve stěnách se nacházela velká terária pro exotická zvířata, taneční parkety měly skleněné podlahy a některé části imitovaly prostředí džungle. Nechyběly plně zásobené bary, velké gauče a striptýzové tyče. Pro soukromé radovánky tu byla vířivka pro 8 osob. Pro venkovní zábavu byla k budově přistavěna dřevěná terasa s mohutným nadstřešením.

Diskotéka pravděpodobně fungovala i jinak, než jen k taneční zábavě. Dokonale odrážela okázalý životní styl svého majitele – pornokrále, multimilionáře a podnikatele Františka Divokého. Bývalému majiteli je v současné době přes 70 let a do povědomí veřejnosti se dostal především jako provozovatel erotických podniků Moulin Rouge. V roce 2017 málem přišel o život, když se mu ozval falešný zájemce o koupi této diskotéky. Ze zájemce se vyklubal nájemný vrah a milenec jeho manželky, která chtěla získat všechen majetek. František Divoký pokus o vraždu přežil.

V současné době je Orlí hnízdo už jen vzpomínkou a jeho podoba existuje pouze na fotografiích. Objekt se dostal do rukou nových majitelů, kteří zahájili demolici.