Dům v růžích

Kdysi krásný dům, který míval hodnotu několik desítek milionů korun, se stal prázdným a nevyužívaným. Může za to podvod, který skončil vězením.

Majitelka provozovala živnost se zaměřením na výchovu, vzdělávání a pořádání kurzů. Nejspíše tu tedy mohla fungovat školka nebo jiné podobné zařízení. Po čase se ale zadlužila a dům se dostal do exekuční dražby. Problém nastal ve chvíli, kdy dům vydražili podvodníci – manželé, kteří měli velké dluhy a již v době dražby věděli, že nebudou schopni za dům zaplatit. Přesto došlo k uzavření smlouvy.

Manželé nakonec skončili u soudu, jelikož koupě domu byla uzavřena na základě nepravdivých informací. Lhali o vlastnictví dostatečného množství financí a při získání úvěru od banky podali nepravdivé informace o svých příjmech. Soud je uznal vinnými. Jeden z nich byl odsouzen na 6 let za podvody a dřívější krádeže. Druhý z nich dostal 2 roky se zkušebním odložením po dobu 3 let. Také museli nahradit škodu. Od té doby je dům prázdný a zůstal rozdělený na dvě poloviny. Jednu část vlastní původní majitelka a druhá část je napsaná na prolhané manžele. Dům stále podléhá několika exekucím.

Samotného domu je velká škoda. Kolem roku 2000 prošel stavebními úpravami. V přízemí se nachází vstupní hala propojená s kuchyní a jídelnou. Také je tu velký pokoj s krbem napojeným na ústřední topení. Krásné schody s kovaným zábradlím vedou do podkrovních pokojů. Součástí domu je vnitřní bazén. Na venkovním nádvoří je jezírko a zpustlá zahrada plná růží.