Klinika M.

Bývalá klinika byla postavena počátkem 80. let. Po kolaudaci spadala do majetku Okresního ústavu národního zdraví. V přízemí bylo dětské oddělení, které mělo vlastní boční vchod. Také tu byla zubní ordinace, která se přesunula z horního patra. Přízemí dodnes zůstalo v původní podobě. V horním patře se nacházela ordinace praktického lékaře, ortopedie, gynekologie a prostor pro rehabilitace.

Ke konci 80. let vystřídala starého doktora krásná a milá doktorka, kterou si všichni rychle oblíbili. Zavedla nové metody léčby a domácí péči. Po roce 1990 se naskytla šance a doktorka mohla za výhodných podmínek kliniku odkoupit. Ihned se pustila do různých změn. Začala rekonstrukce horního patra, objevili se noví doktoři, počet pacientů se zvyšoval a klinika byla stále oblíbenější. Jenže kdo má úspěch, ještě ještě víc. Doktorka začala přetahovat pacienty místním lékařům a na klinice také docházelo k podvodům u pojišťoven. To byl začátek konce.

Jakmile se přišlo na podvody, pojišťovny zrušily smlouvy s klinkou. Doktorka se zhroutila, začala mít problémy, přestala ordinovat a ve zlém ukončila spolupráci s lékaři i ostatními zaměstnanci. Klinika přešla do vlastnictví jejího věřitele, následně byla uzavřena a začala chátrat. V současné době je většina místností zničených zatékající vodou, hroutí se stropy a odpadává omítka.

Po roce 2000 se objevily plány na přestavbu. Místo kliniky tu měl vzniknout domov pro seniory. Město tento plán uvítalo a majitel začal pracovat na plánech a rozpočtu. K realizaci ale nedošlo.