Pension Nimrod

Zjevení jeptišek se ztrácí v poli rašeliny
Druhá válka a šeď a rozvaliny
Spolu a přitom samotní v pokoji hostí
Rozpadlý postele a Lucy a andělé

Světlo se hýbe
Brána do minulosti
V Nimrodě v sanatoriu
Penzion na věčnosti...

– Človek krve, píseň Penzion na věčnosti

 

Na osamocené mýtině, mezi lesy a bažinami, stála budova, která kdysi přivítala mnoho hostů. Stála tu od začátku 20. století a první majitelkou byla vdova Luise Utschigová. Po ní se stal vlastníkem Alois Löschner, který budovu rozšířil a dokoupil i okolní pozemek. Za 1. republiky se stavba stala oblíbenou kavárnou uprostřed krásné přírody. Za 2. světové války se z kavárny stalo sanatorium, kde byla poskytnuta péče raněným vojákům. Po válce vojáky vystřídali mladší pacienti a budova sloužila jako dětská ozdravovna. Poté se tu zřídilo rekreační středisko.

Nimrod je známý především jako pension a restaurace. Nejednou je možné se v souvislosti s restaurací dovědět o výborné kuchyni a krásném prostředí. Pokud tu nevonělo navařené jídlo, tak místnosti provoněla vůně kávy. Mezi návštěvníky patřili významní hosté, třeba britský král Eduard VII. nebo československý prezident Edvard Beneš s manželkou.

O Nimrodu se také často mluví jako o místě, kde se děly záhadné a nevysvětlitelné jevy. Někteří hosté viděli různé úkazy a nezávisle na sobě popisují stejné zážitky – oči či paže vystupující ze stěn, náhlý pach po síře a nebo pohybující se světélko. Hosté měli pocit, že nejsou v pokoji sami a nebo děti mluvily s někým, kdo nebyl vidět. Také prý kolem projížděl pohřební vůz, který vždy nečekaně zmizel. Přestože roku 2003 restaurace přestala fungovat a následně se zrušilo i ubytování, záhady se tu stále děly. Možná za to mohla odlehlost místa, nebo legendy spojené se Slavkovským lesem.

V roce 2006 odešli majitelé a žádný nový vlastník se už nenašel. Od té doby penzion chátral a jeho stav byl rok od roku horší. O jeho pád se zasloužilo nejen počasí a čas, ale i místní lidé, kteří ho rozebírali kvůli stavebnímu materiálu. Nakonec proběhla demolice.

 

Pension Nimrod v době provozu a poté chátrající před demolicí.