Vila průmyslníka A.

Uprostřed neudržované zahrady smutně stojí opuštěná vila. Přestože tu už dlouho nikdo nebydlí, stále jde zapnout elektřina. Interiéry jsou vkusně zařízené a zůstalo tu mnoho vzpomínek. Na zdech visí staré fotografie, na stole jsou dopisy a úřední dokumenty. Příběh vily je úzce spjatý s nedalekým továrním areálem. Ve vile totiž bydlel jeho majitel.

Historie místního průmyslu začíná v 19. století, kdy byl zahájen provoz. Žádný z provozovatelů areálu ale nedokázal vytvářet kvalitní výrobky. Podnik postupně krachoval. Ve 20. století byl areál v tak hrozném stavu, že byl vydražen. Novým vlastníkem se stal pan A., který vytvořil novou a modernější továrnu. Výroba byla úspěšná a brzy se výrobky vyvážely do celého světa.

Během 1. světové války musela většina zaměstnanců narukovat na vojnu. Po skončení války se výroba jen těžko dostávala do původního obratu. Výroba ale pokračovala a nebyla přerušena ani během 2. světové války. Poté byla továrna znárodněna. Majitel přišel nejen o továrnu včetně vybavení, ale i o veškeré nemovitosti. Nakonec byla výroba definitivně ukončena.