Zámek Pavarotti

„Chci oslovit co nejvíce lidí poselstvím hudby, nádherné opery.“

– Luciano Pavarotti

 

Zámek, ukrývající se za vzrostlými stromy a keři, byl postavený na přelomu 19. a 20. století. Jeho architektonická podoba je směsicí několika stylů. Do novogotického základu jsou přimíchaná středověká cimbuří, naopak barevné střechy jsou v modernějším stylu. Nádvoří je obklopeno nejen zámkem, ale i navazujícím rodinným domem a malou kaplí. Uprostřed nádvoří je Armilární sféra, která se kdysi používala pro měření poloh hvězd a planet.

Směsice stylů je patrná i uvnitř zámku. Nacházíme točitá schodiště, různě zdobené zdi, vitrážová okna a srdce celé budovy – soukromé divadlo inspirované italskou renesancí. Stěny jsou zdobené barevnými prvky a jeviště je obklopeno červenými závěsy. Pro diváky jsou k dispozici sedačky uprostřed hlediště a také balkóny. V přízemí zámku se dají najít kostýmy a další divadelní rekvizity.

Ze zámecké části vede spojovací chodba do rodinného domu. Avšak v době naší návštěvy byl zamčený a zdálo se, že tam majitelé občas přebývají. Nespíše zajišťují nezbytnou údržbu předtím, než zámek prodají.