Vila Poss

Není moc míst, kde by vládl tak jedinečný pocit klidu a vyrovnanosti. Ze zahrad je nádherný výhled na hladinu jezera, které se před námi rozprostíralo v celé své kráse. V chladu a tichu brzkého rána přestalo vše ostatní existovat.

Zahrady a výhled na vodní hladinu patří k vile, která už má nejlepší časy za sebou. Připomínkou dávné slávy zůstává jen schodiště s ornamentálním zábradlím a mramorové obklady na zdech. Vše ostatní bylo zničeno. I slavná věž ve středověkém stylu, která bývala dominantou vily, se dávno zřítila.

Vila byla postavena během 19. století. V zahradách kdysi byly skleníky, altánky, vyvýšené terasy, jeskyně a mosty. Jedním z významných obyvatel vily byl obchodník A. Poss, po kterém nese vila název. Vila je opuštěná přibližně od 2. poloviny 20. stoeltí a od té doby nedošlo k žádným zásahům proti chátrání. Statika budovy je narušená, většina místností se dávno zhroutila a zatékající voda každým rokem stále více škodí celé kostrukci.V roce 2000 byla v plánu přeměna budovy na kulturní centrum, ale kvůli nedostatku financí k rekonstrukci nedošlo. O 10 let později vznikl projekt na přeměnu v luxusní rezidenční komplex pro turisty. Nakonec se ukázalo, že ani tuto přestavbu nelze uskutečnit.


Vila i s pozemky zůstává na prodej za neuvěřitelných 28 milionů EUR.