Divadlo Marigold


Po rozsáhlé renovaci původní budovy vznikl nový hotel, který se pyšnil luxusním vybavením a velkolepou architekturou s neobarokními prvky. Zvláště ceněnými částmi byla vstupní hala s dvojitým schodištěm, bílý sál využívaný jako restaurace s kavárnou a oranžový taneční sál, který byl považován za nejkrásnější v zemi. Hotel rychle získal věhlas začali sem jezdit slavní hosté. Během svého provozu budova vystřídala několik názvů.

Bohužel žádná sláva netrvá věčně. Návštěvnost hotelu klesala a pro prostory se hledalo nové využití, které by přilákalo co nejvíce lidí. Taneční sál začal fungovat jako divadlo a kino. Jenže zájem o hraná představení a filmy nebyl natolik výnosný, aby se budova udržela v provozu. Brzy bylo divadlo i kino zrušeno. Sál začal fungovat jako noční bar a striptýzový klub.

Přes veškeré snahy se nepovedlo udržel budovu v provozu a byla pro veřejnost uzavřena. V roce 1997 se našel nový majitel, který sliboval opravy. K renovaci ale dalších 10 let nedošlo. Teprve když majiteli hrozila žaloba, rozhodl se provést pár nezbytných úprav, které ale celkovému stavu budovy nijak nepomohly. Nakonec vyhlásil bankrot. Budovu odkoupilo město s plánem renovace. Nicméně se dosud nenašel vhodný účel, proto jsou prostory i nadále prázdné a chátrají.