Kaple sv. Ladislava

Místní obyvatelé každoročně pořádají oslavu, trvající celý týden. Je na počest zakladatele krále Ladislava a na náměstí vztyčují jeho sochu. Proto kapli, postavenou v roce 2000 na místním kopci, zasvětili právě jemu.

Nápad na výstavbu pochází od ženské asociace, která v soutěži vyhrála 250 000 forintů. Postupem času členky asociace dokázaly částku navýšit pořádáním různých plesů a sbírek na 1,5 milionu forintů. Do sbírky přispělo také ministerstvo národního kulturního dědictví.

Poté byl osloven architekt Imre Makovecz, aby navrhl podobu kaple. Ten souhlasil a do týdne byl návrh hotový. Uvnitř je pamětní deska a za mříží dřevěná socha sv. Ladislava. Autorem 2,5 metrů vysoké sochy je řezbář Sebestyen Zoltán. Součástí je i vyhlídková věž, proto kaple sloužila i jako rozhledna.

V současné době se o kapli nikdo nestará. Socha zakladatele je zaházená odpadky a opadanou omítkou. Na rozhlednu už nevede přístupová cesta, schody jsou odstraněné a podlaha se rozpadá. Je škoda, že se o kapli s rozhlednou nikdo nestará, když k jejímu vzniku vedlo tolik úsilí.