Dům kanibala

„Oběť chtěla zemřít a chtěla být snědena. Byla to pro něj hezká smrt. Vzal jsem mu život, ale neudělal jsem nic proti jeho vůli.“

– Kanibal z Rotenburgu

 

Na žádném jiném místě nepůsobí atmosféra tak silně, jako tady. Vše je autentické a tísnivý pocit je až hmatatelný. Po celou dobu, co jsem uvnitř, tak mi běží v hlavě stále dokola jen jediná myšlenka Tak tady žil vrah, kanibal co jedl lidi, a není to jen hloupý smyšlený příběh. Tady prostě opravdu žil...

Hledám dobře stavěného osmnáctiletého až třicetiletého muže na porážku. Odpověď prosím s věkem, výškou, hmotností a fotografií., zněl inzerát, který Armin Meiwes umístil na homosexuální fórum, ve kterém jsou jeho příspěvky pod přezdívkou „Franky“ dodnes k nalezení. Zanedlouho se mu ozval zájemce. Muž, který chtěl být sněden. Při osobním setkání se domluvili, že nejdříve společně sní jeho penis. Chtěl, aby mu ho Meiwes ukousnul, jenže to bylo obtížné. Nakonec ho uříznul a kvůli snazší konzumaci usmažil. Avšak muž následkem silného krvácení, v kombinaci s prášky proti bolesti a alkoholu, upadl do bezvědomí. Poté ho Meiwes políbil na čelo a zabil. Tělo zavěsil za nohy ke stropu a rozřezal. Jednotlivé části naskládal do mrazáku pro pozdější zpracování. Celou scénu natáčel na videokameru a vznikl tak několikahodinový záznam, který posloužil jako usvědčující důkaz. Video nikdy nebylo zveřejněno.

O rok později se Meiwes pokusil pomocí dalšího inzerátu najít novou oběť. To však vzbudilo pozornost a byl zatčen. „Nechtěl se stát vrahem. Pouze hledal dobrovolníky, kteří byli připraveni zemřít,“ zněl argument ze strany obhájce. „Oběť chtěla zemřít a chtěla být snědena. Byla to pro něj hezká smrt,“ řekl při soudním procesu Meiwes. „Vzal jsem mu život, ale neudělal jsem nic proti jeho vůli.“ Následně byl odsouzen na 8,5 let za zabití, nikoliv za vraždu, jelikož měl souhlas oběti. Až při obnovení procesu v roce 2006 byl odsouzen na doživotí.

Z případu vyplynulo, že existuje mnoho webových stránek, kam píši lidé, kteří si přejí zabíjet, být zabiti a třeba i snědeni. Na většině z nich je upozornění, že slouží pouze k pokrytí celé škály sexuální fantazie, nikoliv k domlouvání osobních setkání.

 

Denn du bist, Was du isst. Und ihr wisst, Was Es ist.

Jste to, co jíte. A vy víte, co to je.
Rammstein – Mein Teil