Hotel Florián

Uctívání svatého Floriána bylo rozšířeno zejména mezi venkovským lidem. Je považován za patrona profesí, které souvisejí s ohněm – hasičů, hutníků, kominíků, hrnčířů, kamnářů či pekařů. Je také vzýván jako ochránce proti suchu, ohni, povodním, válce a neúrodě.

 

U některých míst je opravdu škoda, že jsou opuštěná. Třeba jako tento malý venkovský hotel, který by byl ideálním místem k odpočinku. Za okny je výhled do přírody, kolem protéká potok, pokoje jsou malé, ale útulné. Domácí atmosféru dokreslují i ostatní místnosti s dřevěnými interiéry a restaurace s krbem. Bohužel tu ale chybí hosté i personál...

Hotel vznikl z bývalého mlýna. V 80. letech zaujal bavorského podnikatele, který ho v průběhu let předělal na hotel. S citem a láskou k detailu vytvořil z jednoduché stavby krásné místo, které lákalo hosty i mimo region. Poté, co podnikatel zemřel, hotel začal krachovat, až nakonec zůstal prázdný.

V roce 2013 vyšla zpráva, že je hotel v soudní dražbě. Objevil se zájemce, obchodník z Mnichova, který v aukci nabídl 180 000 euro. Snaha obchodníka uvést hotel opět do provozu ale nebyla úspěšná.

Na konci roku 2017 byl hotel opět v dražbě. Tentokrát byl vydražen za 240 300 euro. Novými majiteli hotelu se stali dva muži z Dolního Bavorska. Ale ani jejich záměr s hotelem nebyl nijak úspěšný vzhledem k tomu, že prostory jsou stále prázdné a hotel mimo provoz.