Hotel Kastell

Na pomezí Německa a České republiky stávalo místo, které zažilo hodně divokých nocí. Hotel s restaurací se ve večerních hodinách proměňoval na diskotéku a zábavné večírky se obvykle protáhly až do ranních hodin. Velkolepá párty byla v plánu i na Silvestra v roce 2013. Jenže k ní nikdy nedošlo...

9. 12. 2013 kolem šesté hodiny ráno vypukl požár. Hasiči byli zavoláni k okamžitému zásahu a snažili se zneškodnit plameny, které pohlcovaly horní části budovy a střechu. Hosté i personál se z hořící budovy dostali včas ven a nedošlo k žádnému zranění. Vzniklé škody se vyšplhaly na 300 000 eur. Požár nezpůsobila technická závada, někdo zapálil hotel úmyslně. Kdo byl žhářem, který celý hotel odsoudil k zániku, není dodnes jasné.

O dva roky později jsme při jedné z cest hotel náhodou objevili. Už z dálky bylo poznat, že není využívaný. Chyběla mu střecha a přestože byla výletní sezóna v plném proudu, tady nikdo hosty nevítal. Interiér nás překvapil svým kontrastem. Přízemí a spodní bar byli v nečekaně zachovalém stavu. Chvílemi jsme si nebyli jistí, zda je hotel opravdu opuštěný. Okna měla záclonky, bar byl plný sklenic, v kuchyni zůstalo veškeré nádobí a nechyběla ani vánoční výzdoba. Oproti spodním patrům byla horní patra naprosto zdevastovaná. Většina původního vybavení se sice zachovala, ale vše bylo provlhlé a plesnivé. Střechu po požáru už nikdo neopravil a do pater zatékala voda.

Hotel se už nikdy nezprovoznil a v prosinci 2016 byl zdemolován. Vzpomínky ale přetrvávají v podobě různých videí a fotek, ať už z doby provozu nebo z likvidace požáru. Také je stále viditelná facebooková stránka, kde jsou fotky z večírků a lyžovaček na přilehlém svahu. Ale moc novinek se tam nedovíte, poslední příspěvek je z osudného prosincového dne 2013.