IT kanceláře

V této firmě pracuje už jen voda, mech a plíseň. Počítače, nebo jejich díly, porůstají mechem, stejně jako židle, koberce i zdi. Stropy se hroutí, některé chodby jsou zasypané a neprůchozí. Střecha je děravá a následkem zatékání vody jsou kanceláře den ode dne stále více rozpadlé.

Majitel a výkonný ředitel jedné IT firmy získal cenu za inovační vývoje bezpečnostních softwarů. Následně vybudoval novou dvoupodlažní kancelářskou budovu a jednopodlažní výrobní halu. Firma tu začala fungovat, zaměstnanci měli v kancelářích nejnovější vybavení a vývoj softwarů úspěšně pokračoval. Po čase se ale firmě přestalo dařit a výdaje začaly být vyšší než příjmy.

Od té doby jsou kanceláře uzavřené. Stále zůstávají v soukromém vlastnictví, ale majitel odjel do zahraničí a již se k firmě nehlásí. Úřadům se nedaří navázat kontakt a písemné výzvy nebyly doručeny. Jelikož po firmě zůstalo mnoho dluhů, je v plánu exekuční dražba a tím částečné vyrovnání dlužné částky. Jedno je však jasné. Bývalá sláva IT firmy se už nikdy nevrátí.