Lázně Blaue Schönheit

Lázeňský dům byl slavnostně otevřen ke konci 20. století. Nachází se v centru jednoho známého města, které se proslavilo především svými železnými, hořečnatými a sycenými prameny.

Náštěníky tu čekala různá rozptýlení. V první části probíhaly léčebné a zkrášlovací procedury. Druhá část byla zaměřená na kulturní život. Nacházela se tu kavárna a divadelní sál s moderním technickým vybavením. Pro svou nadčasovou a elegantní architekturu byl vyhledávaným místem pro různé společenské události. Nejzajímavějším prvkem jsou arkádové chodby s proskleným stropem.

Po roce 2000 začala budova patřit městu, které se ale o její stav nijak nezajímalo. A tak se uzavřela a začala chátrat. O 16 let později došlo k nezbytné rekonstrukci střechy. Kvůli ucpaným odtokům začala dešťová voda prosakovat do stropů a to způsobovalo velké škody. Oprava vyšla na 100 000 euro.

Stavba bohužel nespadá pod kulturní památky a tak se v současné době uvažuje o demolici. Lázeňský dům by měl ustoupit hotelovému komplexu nebo luxusním bytům. Další z možností je výstavba nákupní galerie, kasina, wellness centra nebo moderních prostor pro výstavy, vzdělávání a konference.