Nemocnice M.

Dnes již opuštěná nemocnice byla slavnostně otevřena v listopadu 1863. Nejprve sloužila jako nemocnice pro chudé. Strava byla rozdělena do třech tříd a pouze ten, kdo měl dostatek financí, si mohl dovolit kávu, rohlíky a maso k obědu. Postupem času počet pacientů rostl. Tím se do nemocnice dostalo modernější vybavení a získala skvělou pověst. V roce 1880 byla kapacita pro 200 pacientů a v roce 1886 byla nemocnice rozšířena. Kapacita se navýšila na 758 pacientů, v budově se zavedlo ústřední vytápění a tekoucí voda na pokojích. Lékaři měli k dispozici rentgenové přístroje a zmodernizovaly se operační sály.

O několik let později se ukázalo, že je potřeba rekonstrukce. Jenže by se nevyplatila a tak neproběhla. Výhodnější bylo v blízkosti postavit novou nemocnici. Stavba nové nemocnice byla dokončena roku 1998 a tato nemocnice je od té doby prázdná a pomalu chátrá.

Stav budovy nejvíce poznamenal požár, který vypukl v červnu 2014. Shořela velká část střechy a některá horní patra. Od té doby je budova ještě více vystavena vlivům počasí a pomalu se rozpadá.