Zámek šlechtičny Anny

Na původních základech vznikl začátkem 17. století nový renesanční zámek. V 19. století byl klasicistně upraven. Současnou romantickou podobu získal teprve až v 1. polovině 20. století. Inspirace pocházela z prvků gotiky a renesance. Od 2. poloviny 20. století tu sídlila škola, která ale nebyla schopná finančně zajistit provoz. A tak zámek i s pozemkem v roce 2004 prodali do soukromého vlastnictví. Prodej však porušil některé zákony a od té doby se vedou soudní spory.

Architektonicky-historický výzkum ukázal, že má zámek velkou hodnotu. Zachoval si původní slohové prvky, dvě věže, arkýř a nádvoří se sloupovými arkádami. Také tu stále jsou kazetové stropy, štuky a reliéfy. Na hlavním schodišti jsou tabule s erby dokládající renesanční přestavbu a následně klasicistní úpravu. Zámek spadá pod kulturní památky, přesto stále chátrá a jeho stav se zhoršuje.

Kolem zámku je rozsáhlý park, který spadá pod chráněné přírodní památky. Je tu mnoho vzácných živočichů a rostlin. Mnoho dřevin, z větší části exotických, je ceněných pro svůj vysoký věk, mohutnost i umístění.